Pompy hydrauliczne

components of hydraulic gear pumps

Elementy składowe pompy hydraulicznej zębatej

Pompa hydrauliczna to drugi po silniku istotny podzespół wózka widłowego wykonujący największa pracę. Pompa hydrauliczna przede wszystkim służy do zasilania siłowników podnoszenia zamontowanych na maszcie, siłowników pochylania , siłowników dodatkowego osprzętu (przesuwu, chwytaka, ścisku, obrotnicy...) oraz o czym nie każdy pamięta siłownika układu kierowniczego.

pump1

Poma hydrauliczna zamontowana w takim urządzeniu jak wózek widłowy musi być przede wszystkim trwała. Nie musi być to pompa o wyszukanej konstrukcji, np. o zmiennym wydatku, bo nie ma takiej potrzeby, gdyż napęd jezdny wózka realizowany jest przez inny układ. Pompa hydrauliczna zastosowana w wózkach CT POWER to pompa zębata, jednosekcyjna o stosunkowo dużym wydatku. Taka pompa jest na stałe połączona z silnikiem i jej wydatek zależy od obrotów silnika.

Zaletą tej konstrukcji pompy to jej niezawodność, duże ciśnienie robocze oraz nieduże gabaryty.

Dla przykładu pompa hydrauliczna stosowana w wózku CT POWER, model FG25(udźwig 2500 kg) to pompa o oznaczeniu SGP1A30 o ciśnieniu roboczym 206 BAR i  maksymalnym ciśnieniu wynoszącym aż 245 BAR (przy obrotach wynoszących 3000 obr/min). Więcej danych w broszurce pdf pompy.

Catalogue (SGP1) (PDF : 237KB)

Comments are closed.